• Dip Rilif (0,05g+0,03g)/g żel 100 g
Polecany

Dip Rilif (0,05g+0,03g)/g żel 100 g

  • Lek zawiera ibuprofen oraz mentol. Stosowany miejscowo w leczeniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym w bólach reumatycznych, bólach i obrzękach wskutek uszkodzeń powysiłkowych.
15,59 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Dip Rilif (0,05g+0,03g)/g żel 100 g

Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i mentol (30 mg w 1 g żelu). Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest lekiem silnie działającym przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.

Wskazania

Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne w:

  • Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago, bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistek, ścięgnach i więzadłach.
  • Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
  • u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych,
  • do oczu i na skórę w okolicach oczu,
  • na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie,
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią, chyba że na wyraźne zalecenie lekarza.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jednorazowo nakładać pasek o długości 1 do 4 cm żelu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu. Po użyciu żelu należy umyć ręce, chyba że są one miejscem zastosowania preparatu. Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Miejsc nałożenia preparatu nie należy przykrywać opatrunkami takimi jak bandaże czy plastry.

Działania niepożądane

Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka. Mogą też pojawić się zaburzenia ze strony układu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność. U osób predysponowanych, u których występują lub występowały w przeszłości napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą pojawić się napady duszności.

Substancja czynna

1g żelu zawiera ibuprofen 50 mg, mentol 30 mg.

Podmiot odpowiedzialny

Mentholatum Company Ltd.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
OPOKAN Actigel żel 50gOPOKAN Actigel żel 50g
8,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990432646
Parametry techniczne:
Postać:
żel
Dawka:
(0,05g+0,03g)/g
Opakowanie:
100 g (tuba)
Lek na receptę:
nie

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel