• Paracetamol 80mg x 10 czop.

Paracetamol 80mg x 10 czop.

  • Działanie: Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.
  • Wskazania: Wskazanie do sto
3,80 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.
Wskazania: Wskazanie do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: -bardzo rzadko: agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość. Zaburzenia układu oddechowego: - rzadko: obrzęk krtani. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: - bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz. Zaburzenia układu immunologicznego: - rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczna (m.in. spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka). - bardzo rzadko: uczulenie. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: - bardzo rzadko: zapalenie wątroby.
Dawkowanie: Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni. U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej. Dawki jednorazowe. 3 miesiące - 1 rok - 80 mg. 2 - 3 lata - 125 mg. 4-6 lat - 125 mg do 250 mg. 7-8 lat - 250 mg. 9-10 mg - 250 mg do 500 mg. 11-12 lat - 500 mg. W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę. U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. U dzieci w wieku poniżej 2 lat lek należy stosować tylko z przepisu lekarza.
Interakcja: -
Substancja czynna: Paracetamolum
Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990834211
Parametry techniczne:
Postać:
czop.doodbyt.
Dawka:
0,08 g
Opakowanie:
10 czop.
Lek na receptę:
nie

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekazdrojowa.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę PRZEDSIEBIORSTWO WIELOBRANZOWE "SZANSA" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę PRZEDSIEBIORSTWO WIELOBRANZOWE "SZANSA" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel