• Vicks AntiGrip Complex proszek do sporządzania roztworu doustnego x 10 saszetek
Polecany

Vicks AntiGrip Complex proszek do sporządzania roztworu doustnego x 10 saszetek

  • Vicks Antigrip Complex zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, gwajafenezynę, fenylefrynę. Przeznaczony do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy takich jak ból głowy, ból ciała, ból gardła, gorączka, przekrwienie nosa i kaszel z odksztuszaniem.
22,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Vicks AntiGrip Complex proszek do sporządzania roztworu doustnego x 10 saszetek

Lek zawiera trzy substancje czynne:
• Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przciwgorączkowe),
• Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozszerza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu,
• Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.

Wskazania:

Vicks AntiGrip Complex ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Lek należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występują wszystkie objawy ból i/lub gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.

Przeciwwskazania:

- nadwrażliwość na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników,
- jeśli u pacjenta występuje choroba serca,
- jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi,
- jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek,
- jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość tarczycy,
- jeśli pacjent jest cukrzykiem,
- jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania,
- jeśli pacjent cierpi na porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu,
- jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
- jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne,
- jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) - stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni,
- jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej,
- nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat,
- nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek Vicks Antigrip Complex może powodować działania niepożądane. W przypadku stosowania paracetamolu bardzo rzadko mogą wystąpić objawy zaburzenia krwinek i zapalenie trzustki. Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne (takie jak wysypki skórne lub pokrzywka), ciężkie reakcje anafilaktyczne (anafilaksja), świszczący oddech lub problemy z oddychaniem. Informowano o rzadkich przypadkach występowania bólu głowy, zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak ból żołądka, nudności, wymioty i biegunka związanych ze stosowaniem gwajafenezyny. W rzadkich przypadkach fenylefryna może powodować przyspieszone bicie serca. W rzadkich przypadkach może także wystąpić wzrost ciśnienia krwi z towarzyszącym mu bólem głowy, zawrotami głowy i kołataniem serca. Fenylefryna może także powodować problemy ze snem, nerwowość, drżenia, pobudliwość, niepokój, dezorientację i lęk. Te działania uboczne występują rzadko. Częstymi działaniami fenylefryny są utrata apetytu, nudności i wymioty.

Dawkowanie:

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.
Lek ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie do picia w postaci gorącego napoju.
Wyspać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą ( ok. 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby.
Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku.

Substancja czynna:

Paracetamolum + Guaifenesinum + Phenylephrini hydrochloridum

Podmiot odpowiedzialny:

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH - Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990799749
Parametry techniczne:
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.rozt.doust.
Dawka:
0,5g+0,2g+0,01g
Opakowanie:
10 sasz.

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Polecane

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel